Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search

Wifi şifre değiştirme

Wifi şifre değiştirme
Püf Noktası
71 / 100

Wifi şifre değiştirme konusunu okuduğunuzda ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Kablosuz ağ parolası kablosuz bağlantıda güvenliğinizi sağlamak için  bir önlemdir. Parola kullanmanız internetinizin başkaları tarafından kullanmasını engeller.

Önemli olan bu işlem için bir ad ve parola belirlemek gerekir. Genel olarak internet servis sağlayıcıları otomatik olarak bunları gönderir. Hatta modemin altında yer alan etikete yazar. Ancak siz dilerseniz kendi kablosuz ağ bağlantınıza kendinize özgü bir ad verebilir ve parolanızı da kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu yöntem size günlük yaşamınızda  basitlik sağlar. Kendinize özgü bu işlemle ile hangi ağın size ait  olduğunu daha net görebilirsiniz. Belirlediğiniz kullanıcı adı ve parola kolay tahmin edilmeyecek ad ve sembolleri içermelidir.Eğer kuvvetli bir şifreniz olmazsa internet ağınız dışarıdan istenmeyen kişilerin kullanımına açılmış olacaktır.

Wifi Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kablosuz ağınızın parolası asgari 8 karakterden oluşmalı ve büyük, ufak harf, rakam ve sembollerle desteklenmelidir.  Ne kadar kuvvetli ve eşsiz olursa ağ bağlantısı o kadar güvenilir olur.

wifi şifre değiştirme için;

  • Chrome, firefox v.b. gibi kullandığınız internet tarayıcınızın  adres bölümüne 192.168.1.1 rakamlarını yazın ve enter  tuşuna basın. Karşınıza modemin arayüz girişi için kullanıcı adı ve şifre içeren kısmı çıkacaktır.
  • Genel olarak kullanıcı adı admin, türktelekom için ttnet gibi  kelimelerdir. İlgili parola modem marka ve modeline göre değişir. Ayrıntılı bilgileri modem ayarları sayfasına ulaşabilirsiniz.
  • Modemin ara yüzüne başarılı giriş yaptıktan sonra kablosuz ağlar yerini bulun.
  • Kablosuz ağ bölümünden wifi modem şifre değiştirme işlemi yapabilirsiniz.
  • Belirleyeceğiniz şifrenin en az  8 karakter olması, büyük harf, küçük harf ve sembol içermesi çok yararlı olacaktır. Ardışık harf ve rakam kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İletişim Hattı