Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search

Site kurma

Site kurma
İnternet sayfası konuları
83 / 100

Site kurma işi  hızla gelişen teknoloji ile birlikte  çağa ayak uydurmak ve dijital dünyaya geçiş için sanal dünyaya açılan bir köprü olarak tanımlanmaktadır. İşletmelerin sanal ortam  üzerinden milyonlarca kullanıcıya erişim sağlaması ve aynı zamanda çeşitli konularda hizmet vermesi, reklam yapması ancak bu sayede mümkündür.

Web   site kurma kendinizi geniş alanlara tanıtmak için önemli bir  araçtır. Artık birçok firma ve kişi  daha iyi hizmet vermek,  ürünlerini tanıtmak, hem de reklam  amacıyla bu işlere özen göstermektedir. Bu konuda en önemli şey işinizi doğru kişilere yaptırmaktır. Profesyonel kişi ve firmalar  bu konuda size kılavuzluk edebilir.

Sizin için site kurma işlemleri çok karmaşık ve uzun iş olarak görülebilir. Eğer bu işi kendiniz yapacaksanız, yeni bir internet sayfasına sahip olmak için biraz bilgi sahibi olmanız gerekir. Firmanızın  tüm bilgilerini yayınlayacağınız internet sayfaları için öncelikle bir alan adı domain satın almak zorundasınız. Bir “domain”e yıllık 10 dolar ile 15 dolar arasında bir ödemek gerekir.

Kendiniz site kurma işini yapabilir misiniz?

Bedava, ücretsiz, site kurma,  programı siteleri sayesinde kaliteli sayfalar oluşturma imkanı vardır. Ancak bu tür siteler genelde paylaşımlı hosting türünü kullandığından üst sıralara gelerek görünür olmak uzun zaman alabilir.

Wix site kurma işinde diğer firmalara nazaran daha önde yer almaktadır. Diğerlerinden en büyük farkı görsel zenginlik açısından daha ileri seviyededir.

Kayda değer sonuçlar almak istiyorsanız, sektörde profesyonel bir şekilde faaliyet gösteren  firmaları veya freelancer kişiler daha iyi bir tercih olur. Uzman kişilerin oluşturduğu sayfalar sayesinde fazla insana erişmek,  daha kaliteli bir şekilde sayfalar elde etmek mümkündür. Firmalar hedeflerine ve müşteri kitlesine profesyonel yapılan tasarımlarla ulaşmayı tercih etmelidir.

Kaliteli sayfa tasarımları için site kurma fiyatı yüksek olanları tercih etmenizde fayda vardır. Çünkü site kurma maliyeti yüksek olanlar lisanslı yazılım ve hızlı hosting kullanır. Yazılım ve hosting hizmetini kurumsal yerlerden temin ederler. Tasarım çalışmaları sırasında dikkat edilmesi gereken faktörlerden bir tanesi ise  kullanım amacına ve işletmenin faaliyet gösterdiği sektöre uygun olan gerekli senkronizasyonun sağlanmasıdır.

Bu kurala dikkat edilmezse internet üzerinden alınan bilgiler doğrultusunda bir site kurma istenilen hedefe ulaştırmaz. Bu konuda kurumsal veya freelance  hizmet veren şahıs ya da şirketlerden yardım almak  gerekir. Biz vermiş olduğumuz  hizmetler ile kaliteli  sayfalar oluşturuyor ve büyük oranda müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Web site kurma genel olarak, zahmetsiz ve çok kolay  yapılan bir işlem olarak görülmektedir. Bu konu  kolay olarak değerlendirilmekten çok  amacına ne kadar ulaşacağı ve  nasıl kullanılacağı yönünde değerlendirme yapılmalıdır. Amacına uygun sayfalar oluşturursanız, SEO konusunda  Google da sizi kendi arama sayfalarında daha yukarılara götürür. Ayrıca mobil ve masaüstü cihazlara uygun, esnek sayfalar oluşturmak da çok önemlidir.

 

 

Comments (5)

  1. Site kurma sürecini gayet iyi anlatmışsınız. Wix’in bu konuda yardımcı olduğunu bilmiyordum. Teşekkürler

  2. Bu makale benim site kurmam hakkında bana çok yardımcı oldu, hiçbir şey bilmeyenler için güzel başlangıç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İletişim Hattı