67 / 100

İnternet hız testi ölçmek için aşağıda mavi renkli butonda yer alan RUN SPEED TEST düğmesine tıklayın. Bulunduğunuz yerdeki indirme ve yükleme hızınızı öğrenebilirsiniz. {hız testi} {türktelekom} {ttnet} {vodafone} {dsmart} {superonline} abonesi olarak ölçüm yapabilirsiniz.

Speedcheck

 

 

İnternet kullanıcıları olarak  bağlantınızın verimli olup olmadığını kontrol etmek maksadıyla bu ücretsiz hizmetten yararlanabilir. Sitemizde bu işlemi yapmak oldukça basittir. Kullanıcı olarak yukarıda belirttiğimiz gibi yapmanız gereken testi başlatma butonuna basmaktır.

İşlem başladığı anda   konumunuz bulunur. Sonra bölgenize  göre  sunucu tespit edilir. Bu işlemin amacı altyapınızı da belirlemektir. Bunun ile birlikte sunucunuz sinyal gönderilir ve sinyal gönderilen sunucudan yanıt beklenir.

Sinyalin gitme geriye döndüğü süre milisaniye kriterlerinde belirlenir. Bu işlemin ardından download testi bölümüne geçilir. Kurulan bağlantı ile küçük veri parçacıkları download edilmeye çalışılır. Bu aşamada verilerin ne kadar zamanda  download edildiği ve bu  işlem için ne miktarda veri kullanıldığı belirlenir.